מסנני אוויר לתעשייה

מסנני אוויר לתעשייה הם חלק בלתי נפרד מתהליכי ייצור מסוימים בתעשייה המודרנית. מסנני אוויר משמשים בתהליכים שונים להבטחת איכות האוויר וכאמצעי לשמירה על תקן סביבתי מחמיר.

הפונקציה העיקרית של מסנן אוויר לתעשייה היא למעשה לסנן את האוויר ממזהמים שונים. זהו תהליך חיוני במיוחד עבור אזורים שעשויים להיחשף לזיהום אוויר גבוה.

ניתן להשתמש במסנני אוויר בתעשיית הכימיה. חשוב מאוד לשמור על איכות החומרים הכימיים שבהם נעשה שימוש. מסנני האוויר אחראיים על סינון האוויר המוכנס למערכת ומבטיחים שהוא נקי מזהמים שעשויים להשפיע על התהליך הכימי ועל איכות המוצר הסופי.

בנוסף, בתעשיות רבות, משמשים מסנני אוויר לשאיבת גזים מזהמים מהאוויר ולניטור רמות הזיהום.  גם בתחום המזון, מסנני האוויר משמשים בשלבים שונים של הייצור.

מסנני האוויר לתעשייה משמשים במגוון רחב של מטרות חשובות וקריטיות בעולם התעשייה:

 1. מסנני אוויר משמשים להסרת מזהמים מהאוויר. זה כולל אבק, עשן, שמן סיכה ממדחסי האוויר, גזים קרוזיביים אטמוספריים, אירוסולים, חלקיקים מוצקים, וחלודה.
 2. בתעשייה, מסנני אוויר משמשים להגנת ציוד, מכונות ותוצר מפני נזקים פוטנציאליים. זה חשוב כשמדובר בייצור מוצרים רגישים כמו מזון, אשר דורש איכות גבוהה ובטיחות מרבית.
 3. מסנני אוויר משמשים גם לשמירה על בריאות ובטיחות העובדים בתעשייה. במקומות שבהם נוצרים מזהמי לוואי במהלך הייצור, השימוש במסנני אוויר נועד לסייע בשמירה על סביבת עבודה בטוחה.

 

ישנם שני סוגי פילטרים עיקריים המשמשים במסנני אוויר לתעשייה:

מסנני אוויר כימי:

מסננים כימיים מבוססים על שימוש בחומרים כימיים כמו פחם פעיל. הם פועלים על ידי ליטוש וספיחה של חומרים ומזהמים מהאוויר.

פחם פעיל הוא חומר בעל נקבוביות רבות ושטח פנים גדול, המאפשרים לו לספוג כימיקלים וגזים.

במערכת מסנני אוויר המכילה מייבשי לחות, המזהמים נלכדים בפחם הפעיל, מיובשים במייבש התעשייתי, והאוויר המסונן והיבש יוצא לשימוש.

מסנני אוויר מכניים:

מסנני אוויר מכניים משמשים ללכידת חלקיקים בזמן שהאוויר עובר דרכם. רמת הסינון של המסנן, כלומר גודל החלקיקים שהוא מסוגל לקלוט ולסנן, תלויה בגודל הפתחים במסנן.

ישנם גם מסנני אוויר מכניים שמשתמשים במטען אלקטרוסטטי כדי למשוך חלקיקים וכדי לשפר את היעילות שלהם.

מסנן אוויר תעשייתי

בחירת מסנן אוויר תעשייתי מתאים

 1. מענה על הצרכים המיוחדים: כדי לבחור מסנן אוויר מתאים, יש להבין את הצרכים הספציפיים של התעשייה. האם להסיר חלקיקים גדולים, גזים רעילים, או שאולי מחפשים פתרון משולב שיכלול גם מסנני אוויר כימיים ומכניים.
 2. בריאות ובטיחות: חשוב לוודא שהמסנן הנבחר יכול להסיר את הזיהומים הרלוונטיים.
 3. גודל ותפעול: יש לבדוק האם יש מספיק מקום להתקנת המסנן. כמו גם, יש לראות האם המסנן מתאים לתנאי הסביבה. חשוב לוודא שהמסנן יכול לפעול באופן אפקטיבי בתנאים נתונים.
 4. תחזוקה והחלפה: צורך בתחזוקה תדירה ובהחלפה של חלקים במסנן עשוי להשפיע על עלויות התחזוקה. חשוב לוודא שניתן לספק חלקי חילוף למסנן.
 5. תקנים והסמכות: יש לבדוק את התקנים וההסמכות הנדרשים לתעשייה. המסננים צריכים לעמוד בתקני בטיחות ובריאות המחויבים על ידי הרשויות.
 6. בחירת הספק: מומלץ לבחור בספק אמין ומהימן שיכול לספק את המסננים והשירותים שנדרשים.
 7. יעילות המסנן: חשוב לבדוק איזה גודל חלקיקים המסנן מסוגל לסנן ואיזו רמת ניקיון הוא מספק.
 8. תחזוקה: יש לבדוק האם מוכנים להשקיע בתחזוקה תדירה או שישנה העדפה להשתמש במסנן הדורש פחות תחזוקה. זה יכול להשפיע על עלויות התחזוקה והאמינות של המסנן.

 

מדוע להתייעץ עם טכנוסיל לגבי בחירת מסנן אוויר תעשייתי?

חברת טכנוסיל בע"מ היא חברה פרטית אשר הוקמה בשנת 2012 על ידי סאמר סלאמה, לאחר שעסק בתחום האטימה המכאנית מעל 15 שנה במגוון תפקידי מפתח בכירים.

חברת טכנוסיל בע"מ עוסקת במתן שירות טכני –מסחרי, כמו כן שירות ותמיכה לציוד סובב בעיקר.

החברה מאגדת תחת קורת גג אחת (ONE STOP SHOP): מכירה, תיקון ושירות לאטמים מכאניים מקשת היצרנים המובילים.

לחברת טכנוסיל ולעובדיה יש מעל 100 שנות ניסיון מצטבר במגוון תחומים טכניים, בדגש על ציוד סובב.    החברה שמה לה לדגל לתת שירות מקצועי, מהיר, אחראי ובמחיר תחרותי.

לאור שנות הניסיון הרבות שנצברו בחברה ישנה מודעות לצרכים העיקריים של לקוחותיה ובעצם כך אנשיה יכולים להיות יותר יעילים במתן שירות ותמיכה לכלל מערכות הלקוח.

לחברת טכנוסיל בע"מ יש שותפים עסקיים בארץ ובחו"ל. רובם ככולם מהמובילים בתחום הציוד הסובב, בתחום שירות לאטמים מכאניים מיוחדים וכן לתחזוקה של ציוד סובב.

חזון חברת טכנוסיל בע"מ הוא במתן שירות טכני-מסחרי ותמיכה למפעלי תעשייה וגופים אחרים בדגש על תחומי אטימה של ציוד סובב וציוד טכני-הנדסי אחר.

החברה מתחייבת לעמוד בסטנדרטים גבוהים של כל שותפיה העסקיים ובדרישות הטכניות של לקוחות החברה על מנת לפתור את בעיות הלקוח וכל זאת במתן דגש על בטיחות, איכות ושירות ברמה הגבוהה ביותר שניתן. 

צוות מנצח ומקצועי הנו הנכס העיקרי של חברת טכנוסיל בע"מ.

הצוות של טכנוסיל בע"מ רכש ידע וניסיון עשיר בתחום מתן שירות לציוד סובב , תחזוקה והנדסת מערכות.

את החברה מובילים אנשי שירות, מכירות ויעוץ העוסקים בתחום לאורך שנים רבות.  הצוות מקבל גיבוי מקצועי-הנדסי מכל השותפים העסקיים בחו"ל, אשר כולם בעלי מחלקות טכניות בעלות ניסיון בין לאומי רב שנים.

יחד עם השותפים העסקיים ,הצוות המקצועי של טכנוסיל בע"מ יכול לבצע הדרכות ושירותי מומחים ON SITE/באתר הלקוח.

להתייעצות מקצועית ניתן ליצור קשר במספר הטלפון:  04-9966552.