מידע אודות חבלי אטימה

חבלי האטימה משמשים מפעלים ועסקים שונים במשק, אותם מתקינים במבנה בנקודות מתאימות. לחברת טכנוסיל יש מבחר איכותי של חבלי אטימה תוצרת חברת John Crane, החברה אשר המציאה את חבלי האטימה.  השם הראשוני של החברה נקרא John Crane Packing company.

חבל אטימה הנו מוצר נוח לשימוש, באמינות סבירה ועמידות בתנאי עבודה קשים אשר לעיתים אין אפשרות לאטם מכאני לעמוד בתנאים אלו ולכן נוח יותר להשתמש בחבל אטימה.

תפקידו של חבל האטימה

חבלי אטימה הם אחד הפתרונות היעילים והטובים ביותר לביצוע אטימה סטטית או דינמית בציוד סובב כגון משאבות או מערבלים וכן לאטימה של ברזים.  חבלים אלו מהווים לעיתים פתרון לאטימה בין אוגנים מסוימים בטמפרטורות גבוהות בעיקר. 

חיוניות וכדאיות השימוש בחבלי אטימה

חברות ומפעלים רבים עושים שימוש בחבלי אטימה עקב שורה של צרכים ויתרונות שמוצר זה מספק, הכוללים:

  • נוחות התקנה והחלפה
  • עלות סבירה מאד ביחס לצורות אטימה אחרות כגון אטימה מכאנית.
  • זמינות מוצר.
  • עמידה בתקנים רבים ועמידות המוצר  לפי סוג החומר הזורם.
חבלי אטימה

בחירה בחבל האטימה המתאים

בגין תפקידם החשוב, את חבלי האטימה יש לבחור בקפידה ולתכנן את התקנם עם אנשי מקצוע. הבחירה בחבל אטימה  מתאים ואפיונו נקבעת בהתאם למאפייני המדיה הזורמת ותנאי העבודה.   לבחירה מיטבית יש להיוועץ עם מומחי חברת טכנוסיל.

סוגים שונים של חבלי אטימה

חברת טכנוסיל משווקת חבלי אטימה של חברת John Crane וכמו כן של חברת US SEAL

  • חבלי אטימה על בסיס מוצרים מהצומח ( פחות נפוץ)
  • חבלים על בסיס מוצרים מהחי (פחות נפוץ )
  • חבלים על בסיס מוצרים סינטטים ( נפוץ
  • חבלים על בסיס מוצרים מינרלים (נפוץ )

חבלי אטימה דורשים להיות בנוכחות נוזל אשר יבצע סיכה ( לובריקציה ) על מנת לא לגרום להתחממות יתר של החבל עקב חיכוך מול הציר של הציוד הסובב.   גם באטימה סטטית נדרש לגרז במעט את חבלי האטימה בעיקר על מנת למנוע מעבר ותזוזה של החבלים בתא האטימה בו הם נמצאים.

חבלי אטימה מסוימים דורשים גם חיזוק על מנת לעמוד בתנאי העבודה הקשים לדוגמא בטמפרטורות גבוהות משתמשים בחוטי/רשתות נירוסטה או אינקונל.

ניתן למצוא מידע מקצועי אודות חבלי אטימה בעלון המידע המצורף בקישור הבא.  יחד עם זאת לא מומלץ להזמין מבלי להיוועץ תחילה עם מומחי חברת טכנוסיל.

להזמנת חבלי אטימה

להזמנת חבלי אטימה  ולקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי בנושא הגיעו לבית העסק שלנו בנשר חיפה, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם טכנוסיל בטלפון 04-9966552 או במייל office@technoseal.co.il.